Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

На иста адреса

Реформи на 6 та гала “На иста адреса”

Старо – ново жири, исфрлување и ново влегување во вилата НИА. Вечерва како дел од жирито ќе имаме можност да ги видиме Тамара Тодевска и Панчо кои заедно со Весна Бејби Петрушевска и Боки 13 ќе ги оценуваат кандидатите на првото Македонско реално музичко шоу. Не пропуштајте, вечерва 23:00 АЛФА ТВ.

Прочитај

Route 66

Варијантата на Alpina од најновата BMW 7 серија е 2021 B7 би-турбо – високо-технолошки, декадентен, брз , скап и луксузен седан, кој е единствен...

Cotton Club

Иако поговорката вели дека убавината е во окото на набљудувачот, сите можеме да се согласиме за фактот дека Софија Вергара е едноставно фасцинантна… Таа...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...