Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

На иста адреса

Часови по вокално пеење во вилата на “НИА”

Натпреварувачите, а воедно и одлични пејачи се под надзор на своите вокал професори Андријана Јаневска и Анета Качуркова, со цел заслужено да се изборат за своето место на македонското музичко небо.

Погледнете како изгледаат часовите по вокално пеење:

Прочитај

Cotton Club

Сарторијалниот стил е повторно во центарот на вниманието, бидејќи Giorgio Armani Made to Measure само што ја претстави својата кампања пролет/лето. Италијанскиот моден бренд...

Fool Moon

Лана Дел Реј се брани од обвинувања дека стиховите на нејзините песни се антифеминистички. На својот Инстаграм профил ги критикувала писателките кои ја нападнале...

Route 66

Според наводите, славниот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, има богатство проценето на околу 200 милиони долари… Ова е токму она што му овозможило да направи голема...

Wall Street

Продажба на автомобили Ферари може да се поврзе со продажба на соништа … Сепак, кој меѓу нас не би сакал светло црвен V8 италијански...