Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

МАМА

Утрото не и одговара на секоја мајка. Сепак, има начини за справување.

Не станувајте истата секунда кога ќе заѕвони часовникот.

Останете во кревет уште 10-тина минути. Дишете длабоко и релаксирајте се пред да станете за да си ги средите мислите, денот и неопходната енергија.

Олабавете се.

Ако почнете да размислувате на садовите кои сте ги оставиле претходната вечер, гарант нема да се роди мотивација да станете од кревет. Затоа, првите работи кои треба да ги направите наутро се работите кои ве релаксираат. На пример, направете си доручек, прошетајте го кучето, пуштете си ја омилената музика.

Делегирајте.

Сигурно сакате вие да направите се, ама навистина нема потреба од тоа.Најдете начин како да ги инволвирате децата, сопругот, свекрвата ако ви е по дома и сл. Значи, вие правете го она што ве прави среќна. Жена сте, сигурно знаете како да го добиете она што го сакате, нели?

 

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...