Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

За машката гордост: Големината сепак е важна!

Големината сепак е важна, а тоа го потврдува неодамнешната студија која е спроведена во Австралија каде учествувале стотина жени и кои ја рангирале машката привлечност и се покажало дека големината на пенисот игра важна улога.

Она што не не изненадува е дека мажите со широки раменици и тесна карлица се сметаат за привлечни, но се покажало и дека големината на пенисот е тесно поврзана со степенот на привлечност.

Се покажа дека големината на пенисот е навистина важна, но што е уште поважно, во игра влегуваат и други предиспозиции. На пример големината на пенисот имала поголемо влијание на привлечноста на моделите кои се високи, со оглед на тоа дека пропорциите се особено важни за жените.

Од таа причина сметаме дека постои голема веројатност дека сепак висината, а не големината на пенисот е најважната работа кога се проценува привлечноста на мажот. Пониските мажи со поголеми пениси биле подобро рангирани од оние со помали, по подолу рангирани од високите мажи.

И додека големината е важна, студијата сепак покажала дека тоа не е пресудно, односно не треба да заборавиме дека во истражувањето не се вклучени фактори  како што се социјалниот статус, вредноста на имотот или други карактеристики видливи во социјалната интеракција.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement