Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Врската ќе пропадне кога ќе помислиш: Јас го сакам повеќе!

Една убава и вистинска врска може да биде уништена, ако едниот од партнерите си мисли дека го сака партнерот повеќе отколку тој него. Престанете да си наметнувате мисли од родот: “Тој не ме сака така како што јас го сакам него.“ Луѓето кои се обременети со вакви мисли, започнуваат излишно да се загледуваат во детаљите од секојдневието. Тие си водат статистика, водат сметка што тие прават за саканиот човек и што тој прави за нив. Често сметаат дека нивните гестови се многу повеќе од неговите.

Кога ќе се забележи ваков недостаток на баланс, човек почнува да смета дека таа врска не е равноправна и соодветно нема иднина. Никој не сака да сака повеќе отколку што самиот е сакан. Во такви моменти човек почнува да стравува дека е единствениот вљубен и наскоро ќе биде оставен. Поради таа причина неговото однесување се менува, тој станува сомничав, губи доверба во партнерот и без причина сам си ја уништува врската.

Кај повеќето парови се докажало дека сите мисли се погрешни и се родиле поради ниска самодоверба на едниот партнер и неспособноста да поверува дека на крајот го сретнал вистинскиот партнер и дека навистина е важен за некого.

Кога една врска ќе стане премногу сериозна и истовремено натоварена со ситни проблеми и сомнежи некои луѓе сметаат дека наместо да се обидат да ги решат конфликтите, многу полесно е да се разделат и да почнат од почеток со нов човек.

Но дали навистина ќе можете да се вљубите повторно и толку силно во друг човек?

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement