Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Во кои месеци луѓето имаат најголема желба за секс?

Последното истражување открива дека луѓето имаат две омилени сезони за секс – зима и рано лето. Повеќето луѓе се во потрага по љубов и страст во текот на зимата и почетокот на летото, открива детална анализа на пребарувачот  Гугл.
Зборот “порнографија”, “гради”, “проституција” и “секс” обично се пребаруваат од јануари до март и од јуни до средината на август, но врвот е достигнат за време на Божиќните празници. Во овие месеци и најмногу луѓе посетуваат сајтови за пронаоѓање на партнер.
Истражувањето, чии резултати беа објавени во списанието “Архива на сексуално однесување,” траело две години. Експертите сакале да откријат како сезоните влијаат  на човековата сексуалност, и дали  сексуална желба е поинтензивна во одредени месеци.
Ова не е прва студија од ваков вид. И претходно беше докажано дека сексуалната желба се зголемува за време на Божиќните празници и за летните одмори.  На пример, тоа е докажано со зголемениот број на продадени кондоми во овие сезони.
Не е познато точно зошто луѓето се однесуваат така во зима и лето, но се верува дека е поради тоа што празниците и одморите будат емоции на релаксирање и опуштање.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...