• Сподели на:

Три трикови за загарантиран оргазам

___

На жените им е потребно повеќе време за да доживеат оргазам отколку на мажите. Сексуалната анатомија на жените е малку покомплицирана од онаа на мажите, но жените имаат повеќе ерогени зони кои не делуваат еднакво на се, а се наоѓаат на различни места. За да би доживеале долг и незаборавен оргазам, потребна ви е детална стимулација.

1. Предиграта е клучна

За разлика од мажите кои се возбудуваат со неверојатна брзина, на женското тело најчесто му е неопходна предигра и стимулација. Бакнежите и допирите во комбинација со романтична атмосфера се добитна комбинација.

2. Помагалата се добредојдени

Доколку вашиот партнер и не е така вешт со рацете, воопшто не се срамете да побарате помош. Деталите како масло за масажа или пак секси-играчки и тоа како можат да ја разгорат страста.

3. Визуелно задоволство

Доколку досега заедно со партнерот не сте гледале порно филм, мора што поскоро да го направите ова. Верувале или не, но уште на самиот почеток ќе добиете желба за и вие да се впуштите во ваша интимна еротска сцена.


Оставете коментар

___