Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Како до подобар секс во долга врска

Долгите врски даваат комфорт, стабилност и чувство на сигурност. Но често пати во долгите врски партнерите ја губат желбата за секс.

Ова одлично видео објаснува низ кои фази минува една врска, кои се можните проблеми кои можат да се јават и како да ги надминете за да го одржите огнометот во сексуалниот живот. Вообичаените совети како „зачинете ги работите во спалната“ не се тоа што треба да го чуете, туку токму ова:

 

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...