Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Со каков пенис жената може да доживее оргазам?

Новото истражување покажало дека, кога станува збор за секс од една ноќ, на жените не им е важна должината на пенисот, туку неговиот волумен.

За потребната студија, која била спроведена на Универзитетот во Калифорнија, на 41 жена им било овозможено да разгледаат 3Д модели на пениси со сина боја. Величините на овие модели се движеле од 10 см должина и 6 см ширина, до 21,5 см должина и 17 см ширина.

Од испитаничките било побарано да изберат еден од 33. модели кои би сакале да го имаат за постојан парнер. За едноноќна авантура жените одбрале пениси со поголема ширина, за разлика од изборот на жените за постојана врска.

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...