Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Што значи ако сонувате дека партнерот ве изневерува?

Доколку сонувате дека вашата сакана особа ве изневерува, тоа може да претставува знак за потенцијални проблеми во љубовта. Истражувањето кое потекнува од универзитетот во Мериленд покажало дека соништата можат да ја прогнозираат активноста на вашата врска.

Резултатите покажале дека соништата со теми како кавга и љубомора следниот ден потикнуваат несогласување и конфликт кај паровите, додека визиите за неверност резултирале со помалку секс.

Тимот кој работел на оваа студија предупредува дека луѓето често не се свесни за значењето на соништата и дека не посветуваат внимание на нивното влијание.

Од друга страна пак соништата кои се поврзани со секс имале позитивно влијание на љубовта и блискоста. Токму овој факт покажа дека сексот во сон може да има подеднакво и добри и лоши последици во односот помеѓу партнерите.

Човечката изложеност на надворешни влијанија доведува до појава на одредени соништа, а она што е сигурно е дека луѓето ја менуваат својата активност врз основа на сонот што го имале претходната ноќ.

Foto-ilustracija: Foter.com / Alba Soler Photography

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement