Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Сакаш стабилна врска? Биди егоист!

Човек се раѓа умерен егоист но животот го менува. Тој или станува голем егоист кој ги дразни останатите или станува човек кој мисли за сите други, но не и за себе. Умерените егоисти се среќаваат се поретко.

Кога зборуваме за љубов што е според вас поважно – вие или партнерот? Всушност за да имате здрава врска вие прво треба да се сакате и почитувате себе си, а после тоа партнерот. Не треба да бидете во врска поради страв од осамен живот, несигурност и зависност. Кога двајцата партнери си го гледаат како својот така и туѓиот интерес и имаат лично пространство тогаш врската им е здрава и им носи задоволство.

Повеќето од вас веќе биле на крилата на љубовта нели? Знаете како е да се биде вљубен и да правиш се возможно за човекот до себе како и често да ги запоставуваш своите чувства и емоции, за да биде тој среќен.

Кога ќе се качите на авион вие добивате инструкции за во случај на катастрофа. Најважното од сето тоа е дека треба да направите се што можете за да се спасите. Но зошто не ви велат да им помогнете и на другите? Зошто нема смисла да се борите за туѓиот живот кога вашиот виси на влакно и зошто ако не сте хумани по природа нема кој да ве убеди дека треба да им помагате и на оние околу вас.

Ситуацијата во љубовта е многу слична. Вие не можете да го сакате вистински човекот до себе ако самите не се сакате доволно. Затоа е поважно прво да си го гледате сопствениот интерес, за да сте среќни и дури тогаш да ја споделувате љубовта со околните – партнер, пријатели, роднини и др.

Не бидете жртва на љубовта, ослободете се од робското размислување. Ако човекот до вас не ве цени, најдете друг. Нели во љубовта е важно да се чувствуваш слободен?

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement