Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Проценете дали сексуално го привлекувате

Внимателно набљудувајте го неговото однесување и ќе сфатите дали сака состанокот да го завршите во кревет.

Веќе после неколку минути од првиот состанок можете да откриете дали сексуално го привлекувате. Во тоа ќе ви помогнат неколку очигледни знаци.

Говор на телото

Ако момчето е заинтересирано за вас, тој за време на разговорот ќе го наклонува своето тело кон вас. Тоа е дискретен потег со кој ви покажува дека сака да ви се доближи.

Важни погледи

Неговиот поглед може да ви открие многу… Тешко е да се опише, но погледот кој ве соблекува сигурно ќе го препознаете.

Случајни допири

Ја користи секоја можност да ве допре. Случајни допири на рацете, нозете или колената се само уште еден начин на кој ви праќа порака дека сака подобро да се запознете.

Лоша концентрација

Иако изгледа навистина заинтересиран за разговор, нешто му ја попречува концентрацијата. Најверојатно вашата близина.

Нервоза

Момците сакаат да имаат контрола над своите емоции, но тоа не им оди секогаш од рака. Ако е вознемирен или му се потат дланките, тоа е знак дека го привлекувате.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Cotton Club

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка...

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Advertisement