Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Правила за секс за една ноќ

Колку и да е интересен и возбудлив, сексот на една ноќ може да се претвори во вистинска ноќна мора. Затоа ве потсетуваме – и за такви авантури постојат неколку правила. Еве што мора да имате на ум:

1. Отворете ги картите. Бидете отворени и искрени, кажете си што сакате – тоа е секс на една ноќ.

2. Прекршете го првото правило! Ако од неговата или нејзината уста излезе нешто интересно, а да не е тоа јазик, и ако каже да ја повторите ноќта, а ви било одлично, тогаш сте освоиле џек пот.

3. Експериментирајте! Употребете лисици, правете нешто што никогаш не сте правеле, а сте сакале да го направите отсекогаш. Веројатно нема пак да се сретнете во таква ситуација па немате што да загубите.

4. Бидете подготвени и запомнете – ако не користите презервативи и сте се напиле повеќе од колку што треба, можеби наскоро ќе треба да почнете со штедење за школување на детето, а да не ги споменуваме полово преносливите болести.

Но, како и да е препуштете се на задоволството и уживајте паметно!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...