Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Непишани правила за водење љубов

Сите мислат на истата работа, само што некои кажуваат, а некои го чуваат во себе.

Првиот пат со вашиот партнер никогаш не е најдобриот пат

Никогаш порано не сте виделе голи. Немате претставата дали е добар во кревет или не, или што воопшто сака или не сака. „Дали ќе биде добро? Дали ќе мисли дека сум добра?“ Сите овие прашања ви прострујуваат низ глава. Опуштете се и уживајте!

Предиграта е важна!

И не дозволувајте некој да ве убеди во спротивното. Велат прво треба да научиш да одиш, а после да трчаш. А и многу е позабавно да почнете полека пред да стане многу жестоко.

Партнерот не смее да ви дава лоши коментари за вашето тело

Ако го направи тоа ви кој било момент, тогаш тој е ѓубре и заслушува да го удрите по „јајца“, да си отидете и да не гледате наназад.

Не зборувајте за бебиња

Сексот не е време кога треба да се зборува за бебиња, освен ако не сакате да исплашите некого.

Сексот е смешен

Чудни звуци, смешни фаци, и многу чудни пози. Признајте си дека е смешен и никогаш повеќе нема да се чувствувате чудно во некоја ситуација.

Ако сте соблекле се, треба да ги соблечете и чорапите

Носење чорапи за време за секс е многу непривлечно. Не прашувајте зошто, никој не знае, едноставно е така.

Ако не го побараш тоа што сакаш, нема ни да го добиеш

Не се жалете дека вашиот партнер не ги прави работите кои ги сакате ако никогаш не сте му кажале што е тоа. Комуникацијата е најважна кога станува збор за уживање во сексот. Освен ако вашиот партнер не чита мисли, треба да си кажете се што имате на ум.

Галењето е добро, но исто така и заспивањето на другата страна од креветот затоа што е многу топло

Не су чувствувајте лошо ако се разбудите и сфатите дека не сте спиеле гушнати цела вечер.

Не се искрадувајте

Особено не ако сакате да добиете повторна покана. Спиењето заедно ионака е позабавно.

Без разлика на тоа колку ви е удобно и ве мрзи, станете и одете во тоалет

Ако не одите да мокрите кога ќе почувствувате потреба, подоцна ќе зажалите. Воедно, тоа може да помогне во превенција против воспалиние на уринарниот тракт. А сите знаат дека нема ништо полошо од уринарна инфекција.

Утринскиот секс е најдобар лек за мамурлак

По што следи кафе и појадок, секако.

Игнорирајте ги сите правила

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Cotton Club

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка...

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Advertisement