Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Не правете го ова во текот на сексот!

intimate young couple during foreplay in bed; Shutterstock ID 21906370; PO: aol; Job: production; Client: drone

Постојат нешта кои ги правиме несвесно или со цел да го возбудиме нашиот партнер, но го постигнуваме сосема спротивното! Прочитајте што е тоа што ги иритира момчињата во текот на сексот.

Звуци поради кои се запрашува дали сте во порно филм

Мислиме дека многу им се допаѓа кога прегласно воздивнуваме. Но изгледа дека многу грешиме. Тие се прашуваат колку порно филмови сме изгледале, и со кого. Значи, запамтете: воздишки и насмевки се во ред. Врескањето како да се пораѓате не е. Воопшто!

Реченицата „Вака никогаш нема да доживеам оргазам“

Не постои побрз начин да го обесхрабрите и изладите мажот. Подобро да му кажете што би сакале да правите и што ви се допаѓа. Така ќе го добиете она што ви е потребно, а така нема да се чувствува како некој кој не може да ви го даде она што ви треба.

До кога со чорапи?!

Мажите признаваат дека веројатно и не е баш еротски да гледаат сосема голи девојки, кои носат само чорапи. Сепак, станува збор за тоа дека тие многу сакаат да немаат време да мислат и на тие ситници. Зошто да губиме време кога можеме да правиме нешто позабавно? Дами, прифатете го тоа како комплимент!

Глумење оргазам. Или полошо – лошо глумење оргазам

Мажите сфаќаат дека тоа го правиме заради нив, за да се чувствуваат подобро, но ако тоа го правиме лошо, тие мислат дека се’ влошуваме со тоа што им вршиме притисок и сакаме се’ да заврши што побргу. Затоа кажете им што е потребно, и навистина ќе уживате.

Рачна стимулација во една единствена брзина

Знаете како е кога ќе го протресете лакот за коса пред употреба? Е па, тоа не е начинот на кој треба да ги третирате мажите и нивните интимни делови. Обидете се да ја смените раката, брзината, движењата… Разновидната понуда ги прави уште позаинтресирани. Тргнете од себе – ни вие сигурно не сакате да ве бакнува и допира на само едно место и на само еден начин!

Прочитај

Fool Moon

Во соработка со дизјнерот Џастин Чампагном, брендот Landscape Forms је претстави единствената и иновативна колекција на расвета – Motiv… Ова серија навистина ги поместува...

Green Tea

Како почит кон наследството на познатата куќа за вино, уметност и естетика, ова ново издание доби вистински модерен дизајн… Со цел да се обележи...

Four Seasons

Кога станува збор за вашето ментално и физичко здравје, мораме да признаеме дека не постои ништо поважно од тоа… Емотивно побогати и физички подмладени...

Fine Living

Доколку целата приказна околу корона вирусот ви се досади, зедно со мерките за социјална дистанца и едвај чекате да лутате по шума, имаме една...