Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Најдобриот секс во животот се случува повеќе пати

Покрај се почестиот „секс за една вечер“ кој кај младите сѐ повеќе се шири, истражување кое го спровело Дурекс покажало други резултати.

Мажите и жените за свое најдобро сексуално искуство го сметаат она што го имале со парнерот во кој имале доверба, наместо некој со кој едвај се познаваат, без разлика колку таа личност е секси и привлечна.

Од 2000 анкетирани над 25 години, 87% жени и 95% мажи одговориле дека највозбудливиот секс го имале со личност со која биле во емотивна врска (иако истражувањето не нагласува што точно се подразбира под „врска“ во смисла на сериозноста на меѓусебните односи).

Многу е едноставно. Најпрво ќе се опуштите додека му објаснувате на вашиот партнер што ве привлекува, а кога ќе знаете дека тоа не е само физичка привлечност туку и дека постојат емоции, тоа ќе биде повозбудливо. А и нема да се случи само еднаш!

И покрај популарноста на сексот за една вечер, тој всушност не носи толку големо задоволство, па се поставува прашањето зошто младите толку често го практикуваат? Да напоменеме дека таквата работа најчесто вклучува алкохол, кој го намалува уживањето, па дури во некои случаи и го оневозможува.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Култната југословенска телевизиска серија „Отпишани“ е една од оние што ја обележаа српската кинематографија. Снимена е во 1974 година, а поради огромната популарност, две...

Cotton Club

Иницијатива на брендот за подобра иднина. Томи Хилфигер најавува глобална кампања „Moving Forward Together“ за есенва 2020 година и ги повикува љубителите на брендот...

Fool Moon

Името на австрискиот Евреин Симон Визентал стана познато ширум светот како синоним за фаќање и казнување на нацистите, дури и неколку децении по завршувањето...

Wall Street

Ана Винтур е британско-американска новинарка и уредничка, позната по нејзината улога како главен уредник на магазинот „Vogue“ од 1988 година. Со препознатливите знаци на...