Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Мажите одбиваат секс само кога веќе не ве сакаат

Секој 5-та личност одбива да има секс со партнерот или партнерката, воглавно поради монотоноста во врската и намалената страст.

Едно истражување е направено за да се утврдат причините за одбивање на сексот. Покрај главоболката, умореност, лошо расположение, загриженост истражувачите биле решени да ја откријат вистинската причина за овие „оправдувања“.

Кога станува збор за мажите народно се вели дека тие се секогаш спремни за секс, но вистината е сосема друга.

Истражувањето покажало дека мажите многу почесто одбиваат секс отколку жените.  Дури 28% од мажите и 18% од жените признале дека ги избегнуваат брачните обврски во креветот, а не станува збор за главоболка или умор.

Истражувањето покажало дека повеќето од мажите избегнуваат секс со партнерката бидејќи веќе не ја сакаат а за доброто на сите одбегнуваат да разговараат на таа тема.

И секоја петта жена која учевствувала во истражувањето одбила секс со партнерот кога ќе ги им се намалиле чувствата.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...