Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Како да му го овозможите најдобриот орален секс?

Секој маж обожува кога партнерката ќе реши орално да ја задоволи неговата машкост. Сепак, дали го знаете најдобриот начин како да го изведете тоа?

Постојат најразлични техники преку кои ќе го претворите добриот орален секс, во одличен, а за тоа ќе ви биде потребна само поголема иницијатива.

Дали е расположен за орален? Се разбира дека е! Во секое време и на секое место. Затоа храбро тргнете во напад!

Мажите уживаат кога ќе ја преземете контролата, но во никој случај не бидете груби со нивниот полов орган.

Во пракса најдобро е да бидете спонтани и да се водите од реакциите на неговото тело.

Техниката на длабоко грло, на порно филм изгледа како најлесната работа која што можете да ја направите, но во пракса и не е така едноставна. Ако чувствувате гадење или пак се гушите, воопшто не се ни обидувајте бидејќи постојат други поедноставни начини како да го доведете до свршување.

Главата на пенисот е најчувствителниот дел од половиот орган, па затоа за време на задоволувањето посветете големо внимание на неа користејќи ги рацете, устата и јазикот. Еден од начините на кои можете да го направите тоа е со раката цврсто да го фатите пенисот, додека со устата се позиционирате непосредно под неа. Потоа започнете со синхронизирано движење на раката и устата, така што постепено ќе го забрзувате темпото.

Уште една техника која вреди да се испроба е со врвот на пенисот да поминете по врвот на вашите усни. Тоа дополнително ќе го возбуди вашиот партнер и ќе ја зголеми чувствителноста на неговиот полов орган.

За да биде поинтересно вклучете ги и двете раце во секс играта, така што додека со едната го стимулирате пенисот, со другата ќе се посветите на тестисите вршејќи им благ притисок.

Да за меки усни,  не за гризење! Мажите кои сакаат благ загриз на нивниот пенис, се навистина ретки, па решете се на овој потег само ако партнерот го побара тоа од вас.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...