Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Како да бидете расположени за секс?

Жените денес се изложени премногу на стрес, а тоа влијае на нивниот сексуален живот. За да бидете расположени за секс секој пат кога вашиот драг ќе посака, прочитајте го продолжението на овој текст.

1. Направете ги сите обврски во домот пред да одите на спиење.

2. Редовно посетувајте теретана.

3. Ако вашиот партнер си игра со децата, посветете внимание на тоа.

4. Излезете со својот партнер и флертувајте со други мажи, секако без да забележи тој.

5. Прегрнувајте го партнерот што почесто.

6. Пред самиот чин секс, бакнувајте се и мазете се со партнерот 20 минути.

7. Ако имате некоја сексуална фантазија кажете му ја на партнерот.

8. Потрудете се да промените нешто во сексот и да бидете малку различни.

9. Потрудете се самите себе да се задоволувате повремено, бидејќи тоа може да влијае позитивно на вашето расположение.

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...