Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

Дознајте на што се “палат” мажите

Ги привлекуваат само градите и задникот? Грешите, тие ги сакаат жените од глава до пети.

Врат
На мажите многу им се допаѓа кога жените ќе ја подигнат косата, поради тоа што на тој начин вратот доаѓа до израз. Овој дел од телото го фасцинира секој маж, затоа што кожата изгледа меко и нежно, а тоа ја поттикнува машката фантазија.

Раменици

За мажите убавите женски рамења треба да бидат убаво заокружени, а мускулите не смеат да бидат премногу дефинирани, затоа што ги возбудува женската кревкост.

Грб

Фустан или маица со длабок израз на грбот речиси магично ќе привлече машки погледи. Мажите обожаваат да го гледаат рбетот на женскиот грб. Имено, гордото држење, кое е потребно за тоа, кај него сигнализира голема самодоверба и уживање во сопственото тело, за тоа ја возбудува сексуално личноста.

Стомак

Мислите дека мора да биде сосема рамен? Заборавете на тоа. Голем број од мажите сметаат за сексуален лесно заоблен стомак. Негово, но и средиште на еротската фантазија е папокот.

Колкови
Жените со силуета во облик на песочен часовник, не смеат да ги кријат своите колкови. На мажите им се допаѓа оваа прекрасна женска градба.

Нозе
Ова е точка кај која што клишето е очигледно точно, добрите нозе, секогаш добро поминуваат. Тоа не значи дека мораат да бидат бесконечно долги и лудо тенки. Нив ги заведува убавиот од и негуваната кожа.

Усни

Секој заљубен маж обожава да ја гледа партнерката во усните. Тие се негова слабост.

Раце
Вашите раце имаат многу посилно делување отколку што сте мислеле. Доколку се нежни и меки, ќе го натераат мажот да сонува за нежно галење.

Прочитај

Wall Street

Piaget Altiplano Ultimate го пронајде своето место меѓу светските рекорди, сместувакќи 167 поединечни делови во куќиште длабоко 2 mm без било каков компромис. И...

Fine Living

Во изминатите неколку недели, New York е на насловите во сите вести и весници како град кој е најсилно погоден од корона вирусот… Ситуацијата...

Cotton Club

Долгогодишното лице на брендот Prada, моделот Freja Beha Erichsen, го освои водечкото место во својата нова кампања пред есен 2020…. Фотографирала David Sims, се...

Green Tea

Иноваторите од компанијата Matrix Industries ги слушнаа нашите поплаки и го креираа Juno – уред кој може инстант да ги разлади вашите омилени пијалоци....