Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

7 ситуации во кои сексот е идеално решение

Колку пати досега сте слушнале дека сексот е одлично решение за многу проблеми во животот?

Добро, можеби не за сите, но барем овие 7 проблеми можете да ги решите со партија квалитетен секс.

1. Кога не можете да заспиете

Изборот ви е секс или чај. А, за чајот мора да станувате од кревет…


2. По кавга

Партнерот ви рече дека му е жал, а вие му простивте, но тука се уште е непријатната тишина. Ништо подобро не ги решава проблемите од секс по кавга.


3. Кога сте напнати од работа

Би сакале да се извикате едно половина час, но партнерот не ви е крив за тоа што ве изнервирале на работа. Тогаш ви останува едно решение – да иницирате секс во кој вие ќе доминирате.


4. Кога ќе го прескокнете тренингот

Освен што ќе го надокнадите пропуштениот тренинг, хормоните кои се испуштаат за време на секс ќе ве разубават и освежат.


5. Кога партнерот ќе оди или ќе се врати од службен пат

Отсуството на саканата личност може да предизвика одлично секс-сценарио.


6. Кога ви е здодевно

Слободен ден, штотуку завршивте со ручек и не знаете што да правите? Свртете се, повлечете го и однесете го до спалната.


7. Кога ќе си купите нова долна облека

Иако не ви беа неопходни тие боксерки или гаќички од тантела, може да бидат супер иницијатива за незаборавна вечер.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...