Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

7 работи кои тој сака да ги знаете додека орално ве задоволува

Оралниот секс е подеднакво големо задоволство и за мажите, но и за жените. Секако дека секоја жена ужива во добар и квалитетен орален секс, а секој маж се труди да ѝ овозможи максимално задоволство.

7-raboti-koi-toj-saka-da-gi-znaete-dodeka-oralno-ve-zadovoluva-01

Но, некогаш работите не одат по план, се случуваат непријатни нешта или едноставно не е моментот. А, ретко кој маж би признал и би кажал што му лежи на душата во тие моменти.

Бидејќи тие тоа нема да го направат, останува на нас да ви кажеме што секој маж би сакал да знаете додека орално ве задоволува:

1. Тој има ограничен капацитет на белите дробови

Во превод, не се лутете ако повремено застане за да земе воздух додека орално ве задоволува. Да бидеме искрени: ако треба да одберете помеѓу да останете во живот и да предизвикате оргазам и сами знаете што ќе одберете.


2. Како ја одржувате вашата ситуација таму долу е ваша работа

Во најголем процент мажите не се грижат за интимната фризура, но тоа не значи дека треба да се запуштите.


3. Слободно водете го

Ако правилно го водите и му давате насоки, сигурни сме дека тој нема да се лути. Затоа, зграпчете го за коса и водете.


4. Откажете се ако чувствувате дека ништо не се случува

Мора да знаете дека тој нема да ви предизвика оргазам. Ако не сте сигурни, задолжително оставете го да се труди, но ако поминаа 2 часа и единственото нешто што ја влажни вашата вагина се неговите солзи, тогаш можеби е време да се откажете.


5. Користете ваши зборови

Понекогаш тешко е да знае дека сакате да ја помрдне неговата рака малку подесно или сакате да си поигра со некој дел од телото. Ако сакате да ве допре за брадавиците, наместо да го насочувате натаму, кажете му го тоа. Особено кога неговата уста е премногу зафатена задоволувајќи ве наместо да зборува.


6. Потрудете се да не бидете премногу самосвесни

Преправајте се дека тој не е таму. Внесете се. Ако сакате, играјте си со брадавиците или правете сѐ што нормално би правеле ако мастурбирате.


7. Дајте му благо известување дека се наближува крајот

Мажите едноставно треба да се подготват.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...