Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

4 вида на секс кои ќе ве зближат со партнерот

Дали сте спремни за оној нежен секс кој зближува? Еве неколку видови кои ќе ве направат уште поблиски.

Секс со запалено светло

Само навистина блиски парови можат да имаат секс со запалени светла. Кога ќе се видите еден со друг, се е различно.

Секс во тишина

Без разлика дали е затоа што некој се наоѓа во соседната соба или едноставно сте така расположени, сексот во тишина е многу често поинтезивен од оној во кој двата партнери испуштаат звуци

Целодневен секс

Со паузи се разбира. Сексот во кој уживате цел ден, со мали паузи, дефинитивно ќе ве зближи, бидејќи после некое време, веќе нема место за глума.

Прв секс

Првиот секс е и прв чекор во интимното запознавање на другата личност. Дури и да е лош, ќе биде добар, бидејќи е прв.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Култната југословенска телевизиска серија „Отпишани“ е една од оние што ја обележаа српската кинематографија. Снимена е во 1974 година, а поради огромната популарност, две...

Cotton Club

Иницијатива на брендот за подобра иднина. Томи Хилфигер најавува глобална кампања „Moving Forward Together“ за есенва 2020 година и ги повикува љубителите на брендот...

Fool Moon

Името на австрискиот Евреин Симон Визентал стана познато ширум светот како синоним за фаќање и казнување на нацистите, дури и неколку децении по завршувањето...

Wall Street

Ана Винтур е британско-американска новинарка и уредничка, позната по нејзината улога како главен уредник на магазинот „Vogue“ од 1988 година. Со препознатливите знаци на...