Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Секс и Врска

3 совети за експлозивен оргазам за време на поза 69 (18+)

Спектакуларниот секс е двонасочна улица. Понекогаш треба да дадете малку за да добиете малку. Или, зошто не да дадете и да добивате во исто време?

3-soveti-za-eksploziven-orgazam-za-vreme-na-poza-69-001.jpg

окму затоа поза 69 е омилена на многу парови. Во оваа позиција може да пружиме континуирано орално задоволство без да жртвуваме наше.

Без разлика на популарноста, постојат многумина кои ја избегнуваат. Да, точно е, позиционирањето е малку чудно (иако изгледа лесно во порно филмовите). Некои се премногу посветени на оралната стимулација за да можат да го направат истото за партнерот и обратно. Да не спомнуваме за целиот страв дека кога вие сте од долната страна се чувствувате како загушени…

Заборавете на негативностите – ако логистиката е единственото нешто кое ве попречува во симултаното уживање, тогаш време е повторно да размислите за оваа поза. А, нема подобар ден од денешниот за да ја испробате!

И еве 3 трикови како да го зголемите задоволството:

1. Одберете позиција

Постојат неколку различни начини како да ја изведете оваа поза, но најчестите верзии вклучуваат договор и подредување, а тоа може да биде неудобно за двајцата.

Ако сте горе, најголема е веројатноста дека ќе треба да изведете орален секс во планк позиција. Тоа значи дека вашите раце и нозе ја одржуваат вашата тежина, додека вашата уста и јазик се трудат да обезбедат потребна стимулација. Во меѓувреме, оној кој е долу треба максимално да ги искористи рацете и дланките, а пред нив има гениталии. Ова можеби изгледа добро во теорија, но проблемот настанува кога ќе се појави клаустрофобијата.

За да го победите ваквиот проблем доволно е да се префрлите настрана. Легнете странично така што вашата глава е кон неговите стапала и партнерот нека го направи истото. Свиткајте ја едната нога така што ќе формирате триаголник со коленото насочено кон таванот и поставете го стапалото така што ќе биде рамно на креветот и користете го лактото за да можете да ја издржите тежината.

Потоа местете се додека не ја најдете совршената позиција. Оваа варијација ги елиминира проблемите како што е оној што треба да бидете подигнати и можете да се фокусирате на задоволување и да се биде задоволен. Исто така, ви ги ослободува рацете – уште поголемо задоволство за партнерот.

2. Максимално искористете ги дланките

Терминот „орален секс“ нека не ве лаже – не мора да ја користите само устата за да го задоволите партнерот. Всушност, најдобриот трик за неверојатен орален секс е да ги искористите сите алатки кои ги имате на располагање – усни, јазик и раце. Користењето на рацете ви дава доволна пауза и екстра стимулација која ќе предизвика неверојатни чувства кај вашиот партнер.

За партнерот, за време на оралниот секс користете една рака за да го движите пенисот нагоре-надолу додека го со устата го стимулирате најчувствителниот дел – т.е. главата. За мажите, внeсете еден или два прсти во вагината додека со јазикот се посветувате на клиторисот. Со дланката насочена нагоре, стимулирајте ја нејзината Г-точка (која е лоцирана на околу 10 cm од влезот во вагината, на погорниот дел од вагината) користејќи го „come hither“ движењето. Како што ја стимулирате со прстите, пробајте да го симулирате ритамот со движењето на јазикот – тоа ќе доведе до брз и експлозивен оргазам.

3. Нека биде екстремно влажно

За секс или мастурбација, лубрикантот е секогаш препорачлив. Тој го намалува триењето, го зголемува сексуалното задоволство и ги зголемува шансите за оргазам. А одличен е и за поза 69.

Ако оралниот секс не ви е омилената сексуална активност или сакате да ги зачините нештата, тогаш пробајте да користите лубрикант со вкус – ја зголемува возбудата и сѐ има поубаво чувство и поубав вкус.

Девојки, нанесете малку лубрикант на усните како сјај и потоа нежно одете нагоре-надолу врз пенисот. Мажи, користете ги усните за да го масирате клиторисот. Користејќи лубрикант, искористете ги рацете за двојно да ја зголемите стимулацијата.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...