Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Мажите кои ја јадат оваа храна се попривлечни

Совет за мажите кои планираат да се додворуваат на некого: јадете јаболко!

Сериозно – според новата студија за еволуција и човечко однесување, жените се всушност повеќе привлечени од мирисот на мажите што јадат овошје и зеленчук. Спротивно на тоа, тие се одвраќаат од мирисот на оние кои претпочитаат јаглехидрати.

Целта на студијата беше да се разбере врската помеѓу мирисот на телото и здравјето и генетиката. Примероците беа собрани, со детални информации за исхраната. Учесниците потоа ги „поделија“ мирисите во неколку квалитативни групи.

Мажите кои внимавале на поздрава исхрана и консумирале повеќе овошје и зеленчук имаат поубав мирис и се рангирале како попривлечни! Следните беа мажите кои повеќе внесувале масти и протеини, а последни биле оние кои уживале во јаглехидрати.

Нивниот мирис беше „најодбиван“. Биолошки, “пријатниот” мирис што го шират мажите кои сакаат зеленчук и овошје, е сигурен показател за здравјето – индикатор што може да им помогне на жените да го пронајдат вистинскиот партнер. Дали имате искуство со ова?

Дали обрнувате внимание на „природниот“ мирис на мажот, а не само на парфемот?…

Прочитај

Four Seasons

Одржливиот туризам е во полн ек, па за него речиси религиозно се придржуваат брендовите од оваа сфера низ целиот свет… Сепак, пренесувајќи ја целата...

Four Seasons

Земјата со неверојатна култура, повест и традиција, со сигурност и ова лето ќе биде популарна дестинација… Eдна од главните работи кои ги привлекуваат многубројните...

Cotton Club

Овие часовници создадени од 18-каратно злато се мали, но фантастично модерни… Факт за моделите Omega Speedmaster  дека тие имаат цел култ на обожаватели околу...

Route 66

Американската компанија Stärke за љубителите на класичниот Porsche Speedster од 50-тите години им подготви модел во модерната реплика на овој иконичен автомобил. Оваа фирма...