Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Како се справуваат хороскопските знаци со карантинот

Астрологијата открива начини да се надмине негативното чувство на хороскопските знаци.

Во овој период на психолошка напнатост, на сите им треба совет како да се справат со стресот и затвореноста во четирите ѕида.

Хороскопските знаци кажуваат многу за нашето однесување, нашите ставови, па дури и влијаат на нашите чувства. Разбирањето на знаците е добар начин да откриете како секојдневните работи влијаат врз вас и како можете да се справите со нив на подобар начин.

На пример, има огромен број причини и ситуации кои предизвикуваат стрес кај луѓето, а за жал, тешко е да се избегнува стрес на дневна основа, особено сега кога постои пандемија и страв.

Еве што ве советуваат астролозите за оваа тема.

Овен

Во ред е да се забави. Не мора секогаш да бидете во движење, понекогаш може да вдлабоко да вдишувате и издишувате. Дишете!

Бик

Ниту безбедноста не е лоша. Можеби мислите дека претерувате, но добро е да бидете подготвени и да се грижите за себе.

Близнаци

Не мора да знаете сè. Луѓето ве сакаат поради тоа што сте, а не за она што можете да го направите за нив или за она што го знаете.

Рак

Вашите најблиски знаат дека ги сакате. Не мора да правите сè во секоја секунда за да ја докажете љубовта кон нив. Тие го чувствуваат тоа, верувајте и запомнете.

Лав

Во ред е да признаете дека сте под стрес. Не мора веднаш да држите сè под контрола, не е целиот товар на вас.

Девица

Можеби не сфаќате дека работите се различни од тоа како сте ги предвидувале, но добра е идејата да се препуштите на вашите мисли. Нема да дозволите да изгубите контрола на себе и не сте подготвени да прифатите пораз. Бидете колку што можете разумни, тоа е најважно.

Вага

Треба да се фокусирате на некои убави работи. Дури и ако е тешко да се најдат, добро е да ги препознаете и негувате сега, повеќе од било кога.

Шкорпија

Вие нема да останете во темница засекогаш, туку ќе продолжите понатаму. Пронајдете нешто друго за да се фокусирате, нешто што повторно ќе ви го осветли патот.

Стрелец

Не мора да правите сè. Се уште сте целосна личност и покрај вашите тековни ограничувања на објективот. Запомнете кои сте пред да избегате од сè.

Јарец

Ограничени сте во дејствување, но одлично се справувате. Во ред е да се направи чекор назад и да се опуштите. Вие го заслужувате тоа.

Водолија

Сакате да го спасите светот, но прво мора да се спасите себе си. Вие исто така сте важни. Не е себично да се грижите за себе.

Риба

Вашата емпатија е дарба, но тоа не е дефиниција за тоа кои сте. Луѓето сакаат да бидат слушнати, но понекогаш мора да ги слушате вашите желби.

Прочитај

Four Seasons

Од Патагонија до Тасманија, овие дванаесет оддалечени одморалишта се дизајнирани да одржуваат далечина и да извлечат максимум од самотија и приватност… Долго пред зборовите...

Wall Street

Секој маж сака да мириса убаво, а секоја жена сака намирисан маж. Затоа е многу важно да изберете парфем што ќе ве направи среќни....

Fine Living

Можете ли да си го замислите животот, во кој излегувате во дворот пред вашата куќа и се качувате во вашата луксузна јахта, со која...

Fool Moon

Лего додаде уште една неверојатна серија на својата Technic линија – истата со помош на Bugatti Chiron претставена во 2018 година, на која постојано...