Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Како да ја задржите страста во врската на далечина за време на самоизолацијата?

Меѓу сето она што е познато, изолацијата секако влијае врз животот на многу парови, така што оние кои не живеат заедно денес живеат во еден вид на врска на далечина.

Колку и да е недостатокот на физичко присуство на нашиот партнер во моментов еден од „помалите“ проблеми, заедно со вознемиреноста што ја чувствуваме заради изолација, чувствуваме и негативни емоции поради тоа што не го гледаме партнерот.

Исклучително е важно да останеме поврзани дури и додека сме физички разделени, а можеме да го искористиме и овој период како одлично време да се фокусираме на себеси. Одвојте време да слушате музика, да прочитате книги што биле на вашата листа долго време, да тренирате и да готвите здраво, но и да одвоите време што ќе биде резервирано само за вашиот партнер и вас.

Комуникацијата и да се биде искрен за вашите чувства на далечина е најсилната алатка за секоја двојка да преживее. Во ред е да се плашите и да се вознемирите и добро е да го признаете тоа на вашиот партнер. Запомнете, сигурно не е вина на вашиот партнер што не можете физички да бидете заедно во моментов, затоа внимавајте како комуницирате со него. Дали се чувствувате како да ќе експлодирате, дишете и не проектирајте внатрешна фрустрација кај некој што не го заслужува тоа.

Наместо тоа, направете романтичен видео состанок еднаш неделно, и договорете со партнерот претходно да исфрлите какви било лични драми, вируси или земјотреси.

Зачинете, облечете секси долна облека и најдобриот фустан, гответе вечера и препуштете се на партнерот. Сето ова ќе ви помогне да бидете во добро расположение иако не сте физички заедно.

Украсете го просторот

Сеуште одите на состанок, затоа проверете да немате видео повик од бирото или до шпоретот, но обидете се да пронајдете неутрално опкружување и можеби запалите свеќа за атмосферата.

Бидете креативни

Бидејќи сте во ситуација кога не можете физички да бидете заедно, зошто да не зборуваме за вообичаени фантазии и да се вклучите во мали игри со партнерот? Покрај тоа што сте возбудени од целото ноќно планирање, ќе бидете опуштени и со споделување на моменти со партнерот.

Вклучете ги играчките

Обрнете внимание на бројните сексуални играчки што можат да ги контролираат вашиот партнер од дома. Интернетот е место каде што навистина можете да најдете сè за да ги задоволите вашите апетити.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Многу жени очајно сакаат да имаат подигнат и крупен задник како Ким Кардашијан, а овој совет, наводно, ќе им го поштеди макотрпниот тренинг во...

Fool Moon

Огледалце огледалце, кој е најубав на светот? Во „Снежана“ не се споменува на кој знак и припаѓала злобната маќеа, но таа сигурно е една...

Fool Moon

Одржувањето на чист и свеж личен простор го прави попривлечен за интимноста. Уште подобро е ако ја споделите работата, сè ќе завршите побрзо, а...

Cotton Club

Миланската модна недела оживеа, физичките ревии се вратија во фокусот и уличниот стил, особено за иновативните комбинации, бои и мотиви што ги обоија улиците...