Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Како се бакнуваат луѓето според хороскопските знаци

Некои луѓе мислат дека бакнежот е физичко искуство, додека други пак со бакнежот ги изразуваат емоциите и блискоста со партнерот. Доживувањето на бакнежот зависи и од хороскопскиот знак на партнерот, а еве што може да очекувате.
Овен (21.03. – 20.04) – Импресивен, енергичен и моќен. Ако нешто знаат лицата родени во овој знак тоа е како да го запалат партнер. Тие се бакнуваат со ентузијазам и импулсивност.
Бик (21.04. – 20.05.) – Лесно, сензуално и силно – е бакнеж што можете да очекувате од овој знак. А ова е и една од причините зошто емотивните врски на овој знак траат подолго. Бикови има особено развиено чувство за допир,затоа тие пред бакнежот сакаат и нежни допири.
Близнаци (21.05. – 21.06.) – Различни, интересни и брзо променливи. Бакнежот од близнаците сигурно нема да ве разочара. Сепак, првиот бакнеж, ќе треба долго да разговарате со лицата од овој знак.
Рак (22.06. – 22.07.) – Пријатен, добро познат и лесен. Ракови можеби не даваат возбуда со првиот бакнеќ, но внесуваат удобност. Тие не се плашат да го иницираат првиот бакнеж, а по него ќе се чувствувате топло и прекрасно.
Лав (23.07. – 23.08.) – Бакнежот од лавовите тешко дека ќе ве задржи на нозе. Едноставно воодушевува, со него се што треба да направите е да се опуштите и препуштите на неговата игра.
Девица (24.08. – 23.09.) – Внимателно, чуствително и совршено, така се бакнуваат девиците. Тие сакаат се да е средено, па и атмосферата пред бакнежот мора да биде совршена. Девиците не прават ништо половично, така да и нивниот бакнеж е секогаш потполн.
Вага (24.09. – 23.10.) – Вагите живеат за да го задоволат својот партнер. Тие го очекуваат истото од партнерите. Секој споделен бакнеж со нив е посебен. А задоволството од бакнувањето со нив ќе биде ист и по 25 години поминати заедно.
Шкорпија (24.10. – 22.11.) – Страсно. Тие се страстни во сите работи што ги прават, вклучително и бакнувањето. Со нив треба да заборавите на се друго и да се препуштите на бакнежите.
Стрелец (23.11. – 21.12.) – Тие секогаш сакаат повеќе, се повеќе и повеќе. На ист начин и сакаат да даваат, а доколку сакате да ги освоите со бакнеж, обратете внимание на тоа што сакаат и повторувајте го тоа безброј пати.
Јарец (22.12. – 20.01.) – Јарците ретко се одлучуваат тие да започнат прв бакнеж. А кога конечно ќе го фатите на трик и добиете бакнеж, тој сигурно ќе биде полн љубов, елегантен, софистициран и нецелосен. Да, тоа е единствениот начин за да сакаме што повеќе.
Водолија (21.01. – 19.02.) – Нивната цел е да останат запаметени. Тие сакаат неочекувани и необични бакнежи, особено од луѓе кои не им се слични. Бидете што по различни. Друг начин е да се преправате дека не сте заинтересирани.
Риби (20.02. – 20.03.) – Рибите ќе ви дадат бакнеж само доколку мирисате убаво Затоа големо количество на парфем е неопходно. Тие ќе ве бакнуваат нежно, сензитивено и внимателно. Возвратете во еднаква мерка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

По кратка пауза во 2021, Yon Idy се враќа со најновиот сингл My Fire кој го истражува сомнежот што секој од нас го носи...

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Advertisement