• Сподели на:

Топло-ладен десерт: Чашка полнета со сладолед

___

Наместо обичен сладолед во корнет или чашка, замислете си неодоливо вкусно ледено задоволство во крцкава мала чинија која се јаде, чиј вкус потсетува на крофна со цимет и шеќер, богато прелеано со нутела, карамел и овошје.

ваа чашка со сладолед изгледа како сон за сите оние кои не можат да си го замислат животот без слатки работи.

Погледнете го рецептот за подговка и нема да зажалите ако го пробате уште денес:


Оставете коментар

___