• Сподели на:

Салата од макарони

___

Состојки:
1 ќесе макарони (може и повеќе, зависно за колку лица)​
1 лименка мелена туна​
4-5 лажици мајонез​
Грашок, по желба
Подготовка: 
Макароните се варат, другото се меша и се јаде.
Наздравје!

Оставете коментар

___