• Сподели на:

Рижото со јајца

___

Припрема:

1. Згответе ориз, а во друг сад обарете грашак со масло и сол. Исцедете ги и оставете ти на страна.

2. Испржете ги јајцата со малку масло. Непрекинато мешајте за да се добие добро печена кајгана.

3. Во тавата со јајцата додадете го грашакот и оризот и сецкана салама.

4. Сето тоа добро измешајте го и додадете сол, бибер, оригано и рузмарин по вкус. Измешајте добро уште еднаш. Тргнете го од огинот и можете да го послужите.


Оставете коментар

___