Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Посен плазма ролат со банана

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 2 кисели јаболки

* 4 банани

* 250 гр. шеќер во прав

* 250 гр. маргарин

* 300 гр. посна мелена Плазма

* Шлаг (со вода) или стопено чоколадо за готвење.

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Јаболките изрендајте ги ситно, изблендирајте ги бананите, плазмата помешајте ја со стопениот маргарин и шеќер . Расукајте ја кората од оваа смеса на алуминиумска фолија со дебелина од околу 1,5 см. Ставете одозгора 2 цели банани по должина. Свитјате ролат и добро оладете го, па премачкајте го со шлагот.

Прочитај

Wall Street

Иако на секого од нас му стана јасно дека пандемијата, корона вирусот нема да исчезне туку така, Ferrari брендот крои планови како да го...

Fine Living

Ремек дело од педесетите години од минатиот век, кое беше дизајнирано од угледниот американски архитект Френк Лојд Рајт, сега се наоѓа на продажба… Познат...

Cotton Club

Бисерите се носат веќе со векови – всушност, тие се највредниот подарок кај кинеските благородници уште од 2300 годиа пред нашата ера, додека во...

Cotton Club

Заедно со сите свои преубави новитети, Montblanc брендот лансираа и една старомоден примерок кој е дел од нивната 1858 колекција… Новитетот доби дизајнерски елемент...