Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Печени пиперки со пршута

Состојки:

4 пиперки

100 г павлака, кајмак или крем сирење

4 парчиња пршута

Подготовка:

1.Пиперките пресечете ги на половина. Секоја од нив наполнете ја со крем сирење.

2.Пиперките убаво обвиткајте ги со пршута, за да при печењето не се случи да протече крем сирењето.

3.Загрејте ја рерната на 190 степени. Наредете ги пиперките во тава за печење обложен со хартија за печење.

4.Печете околу 10 минути. Во меѓувреме направете си го вашето омилено сосче -тартар или таратор е супер опција и уживајте.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секој хороскопски знак е единствен и привлечен на свој начин. Судејќи според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои се попривлечни од другите и имаат...

Cotton Club

Новата кампања нè воведува во нови луксузни силуети, како што се чантата Madeline и чевлите Sae 90… Најновата кампања на Jimmy Choo ја слави...

Wall Street

Тешко дека ќе останете рамнодушни кога ќе видите колку темелно најголемата социјална мрежа собира податоци и памети апсолутно секој чекор на корисникот… Овој факт...

Four Seasons

Уште од детството, слушаме приказни за минување под виножитото, што во многу различни култури носи многу значења и верувања. Ние (сè уште) не сме...

Advertisement