• Сподели на:

Одлично смути со ѓумбир и магданос за прочистување и зголемување на енергијата

___

Ако во вашата исхрана имате внесено смути од свежи овошје и зеленчук, сигурно досега веќе сте го забележaле нивното добро делување на организмот.

Еден од одличните и корисните рецепти е и смути кое ќе ви помогне да го исчистите организмот од вишокот течност, а и добар извор е за енергија.

Потребни ви се:

1 јаболко
1 помала краставица
2 лажички иситнет магданос
1 лажичка исечкан ѓумбир
Сок од еден лимон
Вода

Подготовка

Сите состојки ставете ги во блендер, додадете 2 дцл вода и добро измешајте. И тоа е се! Па, пријатен апетит.

– See more at: http://stipka.com.mk/mama/recepti/30026-smuti-za-detoksikacija#sthash.2HXltANE.dpuf


Оставете коментар

___