Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Нутела колач – готов за 3 минути

Едноставната и брзата подготовка го прави овој колач идеален десерт.

Ви се стигнаа ненајавени гости, а Вие немате со што да ги почестите??? Чувствувате голема грижа на совест дека сте „лоша“ домаќинка???

Нема потреба од сето тоа доколку го подготвите овој брз, но пред се вкусен десерт во која Вашите гости сигурно ќе уживаат… и сето тоа само за 3 минути!!!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

4 лажици сенаменско брашно

4 лажици шеќер

3 лажици какао

3 лажици Нутела

3 лажици млеко

3 лажици масло за јадење ( може и маслиново )

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сите состојки ставете ги во подлабок сад и измешајте ги со виљушка додека смесата не постане еднолична. Вака подготвената смеса ставете ја во шолји и потоа во микробранова печка и печете на највисока температура од 1 ½ до 3 минути во зависност од видот на микробрановата печка.

Кога ќе бидат готови украсете со шлаг и прелив од чоколадо.

Вкусот е неверојатен…

Уживајте!!!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement