Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Noisette Semifreddo

Потребни состојки:

4 жолчки

50 гр шеќер

150 гр лешници

150 гр noisette  чоколада

400 мл слатка павлака

Изматете ги жолчките и шеќерот. Подгответе сад со вода, малку поголем од оној каде ги матевте жолчките и шеќерот и ставете го садот со вода на шпорет да зоврие. На пареа мешајте ги жолчките и шеќерот околу 5 минути додека не се стегне смесата.

100 гр  noisette чоколада стопете ја на пареа и измешајте ја со претходната смеса. Оставете малку да се излади.

За тоа време кратко пропржете ги лешниците и излупете ги. Смелете ги лешниците за да се добие густа каша.

Со миксер изматете ја слатката павлака. Кога ќе биде цврсто изматена додадете неколку лажици од неа во смесата со жолчки и чоколада, внимателно измешајте па потоа додадете ја и пастата од лешници. Сега сето тоа рачно измешајте го со остатокот од матена павлака додека добро не се соедини. На крај додадете и 50 гр крупно сецкана чоколада.

Смесата исипете ја во калап 30 по 10 см или некој сличен кој сте го обложиле претходно со најлонска фолија и да се остави во замрзнувач околу 5-7 часа.

Кога ќе биде доволно изладено се сече на кришки и се послужува. После вадењето од замрзнувач нека стои на собна температура околу 5-10 минути.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement