Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Маринирана туна со багет

  • 1 лимон
  • ½ шолја маслиново масло
  • ¼ шолја балсамико
  • 1 мал црвен кромид, исецкан на тенки парчиња
  • 60 грама маслинки (препорачуваме мали)
  • Ливчиња од свежо оригано
  • 2 пакувања (500 грама) маринирана туна
  • 1 багет
  • Сол и црн бибер по желба

Чекор 1

Убаво измијте го лимонот, со ренде по должина отсранете ја кората. Остатокот од лимонот резервирајте го за употреба покасно.

Чекор 2

Парчињата од кора од лимон, маслото, оцетот, кромидот, маслинките и ориганото измешајте ги во длабок сад. Додадете ја туната и посолете, прелејте со лимонов сок. Оставете во фрижидер околу 30 минути. Исечете го багетот по ваша желба и сервирајте ја туната со него.

Прочитај

Fool Moon

Tesla е име кое инспирира многумина… Нивниот славен Cybertruck речиси се најде во улога на муза за модифицираната верзија на iPhsone кој е потпишан...

Fine Living

Принцевите живеат во палати и тоа е општо позната работа… Сепак, земјата и воздухот во нивниот случај можат да се поистоветат, бидејќи принцевите успеваат...

Cotton Club

Поврзувајќи се повторно за својата втора соработка, Bamford Watch Department и Badgerworks, повторно одбраа TAG Heuer Carrera модел како свое платно… Овој пат, се...

Route 66

Нема зборови кои можат да ја опишат убавината на оваа добро позната британска икона произведена во 1966 година. Реставрацијата е внимателно изведена од страна...