Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Глазирани кременадли

Одличен ручек на денешното мени

Потребни состојки:

–      4 кременадли

 

За маринирање:

–      3 лажици сенф

–      една лажица мед

–      2 лажици масло

–      сок од половина лимон

–      една лажица жалфија

 

За прелив:

–      половина главица кромид

–      5 лажици сок од јаболко

–      150 мл павлака

–      2 лажици магдонос

–      зачини по желба

Подготовка:

Исчистете ги кременадлите од маснотијата, па ставете ги во садот со сите состојки за маринирање. Оставете ги кременадлите да ја впијат аромата половина час. Потоа извадете ги од чинијата, но сочувајте ја преостанатата смеса за преливот.

Кременадлите испечете ги на загрена тава. Сокот кој ќе остане во тавата за печење исто така сочувајте го. Во него додајте го преостанатото од смесата за маринирање, и состојките за преливот. Зачинете и ставете го на оган. Кога ќе добиете убава смеса прелијте ги кременадлите и послужете.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement