Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Амор брускети

Потребни состојки:

  • 2 парчиња леб
  • 100гр маскарпоне или крем сирење
  • 60гр печурки
  • сол

Начин на подготовка:

Печурките кратко пропржете ги на малку масло. Кога ќе се оладат, ставете ги со сирење, посолете и добро изматете да добиете кремаста смеса. Со неа премачкајте ги печените парчиња леб.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement