Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Вкусни канапеи

Потребни состојки:

  • интегрален тост леб
  • маргарин
  • 300гр пилешки гради
  • 300гр чаден кашкавал
  • домати
  • зелена салата
  • свежи краставици

Начин на подготовка:

Прво отстранете ја кората од лепчињата. Две третини oд површината на лебот намачкајте ја со маргарин, одозгора ставете пилешки гради, парче кашкавал, зелена салата и кругови од краставицата. Редете по две филувани пачиња, па празно парче и ќе добиете мали вкусни канапеи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement