Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Соберете ја косата во стилот на 40-тите години

Доколку сакате да направите фризура како старлетите во 40-тите години на минатиот век, погледнете го туторијалот од Bobby Glam. Сè што ви треба е тенок стегач-обрач што ќе го поставите на горниот дел од главата, неколку центиметри над челото и позади ушите.
Почнете да ја виткате косата околу стегачот, потфатувајќи ја внатрешно со него. Така продолжете цел круг. Добрата страна на оваа фризура е што не е важно колку ви е долга косата, а благодарение на стегачот ќе можете да ја приберете целата. Доколку се плашите дека може да ви се растури фризурата, може да ја зацрвртите со црни шноли или со лак. Ако сакате полежерен изглед, може да извлечете неколку праменчиња надвор.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement