Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Како да направите крупни локни со помош на трака за коса? (Видео)

Заштедете пари и зачувајте го здравјето на вашата коса виткајќи ја со еластична трака за коса.

За прекрасни големи крупни треба да одите на фризер и да трошите многу пари. Исто така не мора да ја оштетувате вашата коса користејќи фигаро.

Пратете ги упатствата од видеото, а се што ќе ви биде потребно е само една обична еластична трака за коса.

Ставете ја траката на глава. Земете еден прамен и завиткајте го околу траката. Потоа на тој прамен додадете му уште коса и продолжете да ја виткате околу траката. Повторете ја постапката и од другата страна.

Оставете ја така завиткана во текот на ноќта.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Годините се само бројка, а модата пред се знае тоа добро и им овозможува на сите жени да ја пуштат својата фантазија, да ги...

Fine Living

Љубовта е една од оние работи што е невозможно да се разберат или објаснат, но нема поубаво чувство. Можеби ТОЈ сè уште не ви...

Fool Moon

Режисерот Горан Паскаљевиќ почина на 74-годишна возраст во Париз и зад себе остави филмски остварувања што влегоа во историјата на српската кинематографија. Во последното,...

Cotton Club

Armani останува верен на самиот себе. Минатиот февруари, на самиот почеток на светската сага за коронавирус, Giorgio Armani беше првиот што реши да го...