Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Фризура за на црвениот тепих (Видео)

Долгата коса, подигната во висока пунџа, е совршен избор за на црвениот тепих. Се повеќе познати дами се одлучуваат на вака стилизирана коса. Оваа фризура дозволува појака шминка и повеќе додатоци. Погледнете како точно да направите слична фризура за важен настан:

httpv://www.youtube.com/watch?v=742iQHsGut4

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Fool Moon

Во вашата околина има два вида луѓе – оние кои прават да се чувствувате добро и оние кои ве прават да се чувствувате лошо....

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...