Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Фризура која ве подмладува 10 години: Ја затегнува кожата на лицето на критичните места!

Знаете ли која е тајната на малдиот изглед на Сандра Булок, Џенифер Лопез и другите славни дами кои ја поминале четириесетата? Висока и цврста коњска опашка.

Оваа фризура сака да ја носи и Кејт Мидлтон. Едноставна е, практична и идеална за секој ден.

За оваа фризура ви е потребно само едно цврсто ластиче за коса кое ќе ви одземе дури до 10 години од лицето.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...