• Сподели на:

Домашни рецепти за поубава и попривлечна коса

___

Речиси сите жени сакаат совети за убавина, без разлика дали станува збор за кожата, забите,за облеката…  Следните совети вреди да ги запаметите. 

Ќе ви помогнат, ќе ви служат за цел живот, ќе имате со што да ги советувате своите деца, ќе заштедите, ќе бидете уникатна… Се надеваме дека ви наведовме доволно добри причини.

Решение за сува коса
Маслиново масло, истолчена банана, мајонез, жолчка од јајце, кокосово масло. Сите овие производи се нанесуваат на косата пред миењето, ги чувате на косата по правилото што подолго тоа подобро, потоа слободно ја миете косата.

Решение за мрсна коса
Комбинација од алое вера и лимон. Половина кафено лажиче алое вера помешајте со една супена лажица сок од лимон. Ваквиот раствор истурете го во шампонот и нежно тријте ја косата. Сварете 2 – 3 моркови и убаво испасирајте ги. Смесата нанесете ја на косата и оставете ја 15 минути. Потоа измијте ја убаво со шампон и вода.

Решение за коса без сјај
Исплакнете ја косата со комбинација од вода и лимонов сок, веднаш ќе забележите сјај. Одамна е познато дека пивото е одличен регенератор, повремено плакнете ја косата со него.


Оставете коментар

___