• Сподели на:

Домашен балсам за поголем волумен на косата

___

Не постои девојка која не сака косата да и биде убава, сјајна и со одличен волумен!

Па, девојки, за сите вас имаме едно интересно решение – домашен балсам за обемна коса. Ако го применувате редовно – еднаш, два пати неделно, со него ќе постигнете траен резултат. Косата ќе ви стане погуста, лесна за обликување и со повеќе сјај.

Еве како да си го направите овој балсам…

Потребни пшроизводи:

*1 жолчка од јајце

*маслиново масло

*3/4 чаша топла вода

Начин на подготовка:

Изматете ја жолчката така што ќе добиете пена и потоа додадете го маслиновото масло кон неа.

Повтроно добро измешајте и полека рамномерно додавајте ја водата кон смесата.

Добиениот балсам нанесете го на скалпот на главата и правете масажа со врвот на прстите.

Почекајте да дејствува неколку минути и исплакнете со млака вода.


Оставете коментар

___