Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

6 одлични Pin Up фризури! За почетници (Видео)

Ако сте од жените кои сакаат да импресионираат со атрактивна визија, тогаш сигурно треба да се запознаете со оваа видео лекција!

Таа ќе ви покаже не една, не две, туку цели 6 идеи за Pin Up фризури. Притоа лесни!

Не знаеме за вас, но ние го наоѓаме овој стил за исклучително женствен, секси и весел. Pin Up фризурите секогаш изгледале ужасно компицирани за правење… Додека не наидовме на ова видео.

Тоа е направено специјално за почетници и покажува неколку основни техники за изработка на Pin Up визијата за косата.

Гледајте и учете!

httpv://www.youtube.com/watch?v=OV0jFweiHuY

Прочитај

Fool Moon

Подрумот не мора да има многу простор за да се претвори во винарска визба или забавна соба … Проверете неколку од најдобрите идеи за...

Four Seasons

Секој хотел и одморалиште дава се од себе за да создаде своја уникатна аура, која ќе ја одвои од сите други и ќе понуди...

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...