Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

За невестите кои сакаат да заштедат: 15 елегантни направи сам фризури

Кажавте ДА на најважното прашање во вашиот живот и сега не знаете од каде да почнете со подготовките за големиот ден?

za-nevestite-koi-sakaat-da-zastedat-15-elegantni-napravi-sam-frizuri-001.jpg

Свадбата бара многу подготовки и посветено време и колку порано ги спремите сите работи, толку помал ќе биде притисокот, кој ќе го имате пред доаѓањето на тој важен ден.

Фризурата е секако детаљ на кој треба да му обрнете посебно внимание, да се избере фризура која ќе биде соодветна на фустанот и целокупниот изглед.

Следните туторијали ќе ви помогнат како чекор по чекор да ги направите овие невестински фризури, а да не фрлите цело богатство во фризерски салон.

za-nevestite-koi-sakaat-da-zastedat-15-elegantni-napravi-sam-frizuri-1.jpg

za-nevestite-koi-sakaat-da-zastedat-15-elegantni-napravi-sam-frizuri-10.jpg

za-nevestite-koi-sakaat-da-zastedat-15-elegantni-napravi-sam-frizuri-12.jpg

za-nevestite-koi-sakaat-da-zastedat-15-elegantni-napravi-sam-frizuri-13.jpg

 

za-nevestite-koi-sakaat-da-zastedat-15-elegantni-napravi-sam-frizuri-14.jpg

za-nevestite-koi-sakaat-da-zastedat-15-elegantni-napravi-sam-frizuri-15.jpg

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...