Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Венчаници за оние кои сакаат да изгледаат гламурозно

Сите девојки посакуваат на својата свадба да ја носат венчаницата од своите соништа, но не сите сакаат да носат балски фустан како од бајките. Многу млади девојки се смели и сакаат екстраваганција, па се одлучуваат за модели кои целосно ги одразуваат нивниот карактер и личност.

Станува збор за гламурозните венчаници кои го носат потписот на израелскиот дизајнер Дани Мизраки. Неговата најнова колекција е креирана за млади девојки кои на својата свадба сакаат да изгледаат екстравагантно, сексапилно и уникатно

На моделите можете да сретнете полутранспарентни детали, длабоки зарези и шлицеви, па со полно право може да се каже дека овие модели не можете да ги видите на стандардните свадби.

Изработени се во главно од тил, сатен и чипка, а се совршен избор за онаа девојка која сака да биде атипична и сака да постигне гламурозен и секси изглед

Погледнете како изгледаат овие невообичаени венчаници:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Фотографката Никол Луиз Перкинс од Велика Британија, која моментално работи во средно училиште за деца со посебни потреби, го осмисли проектот Даун Дизни, во...

Cotton Club

Некои се сигурни дека маските кои донекаде штитат од коронавирус се модна изјава, на другите не им е грижа, па затоа ги ставаат најчестите...

Fool Moon

Лавот сака да биде во центарот на вниманието, Овенот сака личен обожавател, а Стрелецот сака авантура и некој што може да го следи неговото...

Fool Moon

Лилјанот е цвет што претставува доблест и чистота во христијанството и со тоа се поврзува со Пресвета Богородица, за што сведочат и делата на...