Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Вакви бурми до сега не сте виделе!!!

Burme kakve do sada niste videli

Сите знаат дека вереничките прстени се нешто посебно ,а бурмите се аксесоар кој се носи до крајот на животот.

 Една компанија од  Лос Анџелес има креирано нова колекција на неверојатни бурми. Takayas Custom Jewelry ја претстави својата нова колекција на DNA линија на прстени од која сите што ја видеа колекцијата останаа фасцинирани.

 Нивните DNA бурми изгледаат како двојни спирали , иако нас не потсеќаат на симбол на вечноста, што секако одговара на приликата за која се купуваат. Сепак , според верувањата бракот треба да трае вечно, а овој аксесоар е идеален за да ја потврди вашата љубов.

Burme kakve do sada niste videli

 Достапни се сребрени и 14 каратни и 18 каратни вакви бурми во комбинација со платина,а исто така се декорирани со дијаманти кога станува збор за женската верзија на овие бурми. Ова е уште еден вид на смелост кој помина како треба , дури и подобро од очекувањата.

 Цените на овие бурми сеуште не се познати , но доколку Вам ви се допадна она што го видовте , можете да контактирате со компанијата производител на овие бурми. Бидете подготвени дека би слушнале поголем износ, бидејќи сигурни сме дека овие бурми сигурно нема да бидат ефтини.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...